Warto WiedziećZDROWIE I PROMOCJA DOBRYCH NAWYKÓW


Zdrowy Styl Życia zaczyna się od wiedzy i dobrych nawyków. Jednym z najczęstszych życzeń w kulturze polskiej jest życzenie „dużo zdrowia”, co świadczy  tym, że ZDROWIE jest dla nas jedną z najważniejszych wartości. Jednocześnie w życzeniu tym wyrażamy podświadome przekonanie, że zdrowie nie zależy od nas samych. Czy rzeczywiście tak jest? Czy we współczesnym świecie, w którym królują technologie, badania, ekspertyzy rzeczywiście można myśleć, że człowiek nie ma wpływu na swoje zdrowie, a choroba jest karą od losu?

Współczesna nauka potwierdza, że na nasze zdrowie mają wpływ następujące czynniki:


Jak widać, aż 74% naszego zdrowia jest modyfikowalna przez nas samych!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z lekturami, raportami i opracowaniami, które odpowiadają na pytanie: Jak współczesny człowiek może dbać o swoje zdrowie i kreować styl życia, który pomaga ten dar zachować.

 

  • Strategia Prewencji i Leczenia Cukrzycy w Polsce 2015-2025

Cukrzyca jest jednym z najważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi współczesny świat. Już dziś z tą chorobą zmaga się około 3 mln Polaków, z czego ok. 1 mln jeszcze o tym nie wie. Zobacz raport opracowany przez środowisko naukowe we współpracy z organizacjami społecznymi.

Cukrzyca (PDF)

  • Raport “Zdrowe odżywianie – potrzeby i postawy Polaków” przygotowała agencja badawcza Inquiry. Poniżej zamieszczamy fragmenty tej publikacji.

 

Fragment raportu styl życia i zdrowia Polaków (PDF)

 

  • „Hildegardowa Kuchnia Polska” to nowość wydawnictwa Polskie Centrum Św. Hildegardy autorstwa Alfredy Walkowskiej i jej córek Katarzyny i Lidii Walkowskich. Premiera odbędzie się na XXIV Targach Wydawców Katolickich w piątek 13. kwietnia 2018 roku. Zapraszamy.

 

https://www.hildegarda.pl/informacje