Dlaczego MyDLACZEGO MYZdrowe Żywienie

Centrum Promocji Zdrowia posiada własną kuchnię z dominującą dietą orkiszową. Już Hipokrates powiedział: Człowiek jest tym, co je. Program zdrowia Św. Hildegardy również mówi o tym, że po pierwsze należy właściwie jeść i pić. Zatem zarówno w wielowiekowych przekazach, jak i współczesnych jednym z elementów zdrowego stylu życia jest odżywianie.

Obecnie jemy zbyt dużo, w nieodpowiednich proporcjach, jadłospis jest monotonny, zaś w codziennym żywieniu dominują produkty, które dają nam poczucie sytości, ale nie odżywiają naszego organizmu, czyli nie dostarczają mu składników niezbędnych do zachowania zdrowia i do właściwego funkcjonowania.

Zdrowy Styl Życia i prawidłowe odżywianie, jak pokazują badania, w 80% stanowią gwarancję naszego zdrowia.

Wyjątkową ofertą dla gości Centrum Promocji Zdrowia są posiłki oparte na orkiszu i przygotowane zgodnie z zasadami żywienia Św. Hildegardy.

Orkisz to jeden z trzech produktów w całości przyswajalny przez organizm ludzki, zawiera najwięcej energii życia. Według Hildegardy to najlepsze zboże. Temu, kto go je, zapewnia odpowiednie ciało i dobrą krew.

Kolejnymi fundamentalnymi elementami naszej kuchni są galgant i beltram ? niezwykłe przyprawy, które są jednocześnie lekiem na wiele chorób.

Galgant ma zastosowanie m.in. w bólach serca, osłabieniu, skurczach żołądka i jelit, bólach kręgosłupa i reumatycznych oraz wielu innych dolegliwościach.

Beltram odpowiada za przyswajanie witamin i składników odżywczych z pożywienia. Wzmacnia i chroni system nerwowy. Sprawdził się także jako skuteczny środek leczący cukrzycę, anemię i inne choroby.

Zacznij od spokojnego, wolnego śniadania w Restauracji Agat, a potem zapraszamy na warsztaty zdrowego żywienia. To najlepszy sposób do zmiany nawyków żywieniowych.Reguły Zdrowego Stylu Życia

Styl życia jako czynnik kluczowy dla sfery zdrowia pojawił się za sprawą tzw. Raportu Lalonde?a z 1974 roku, w którym wykazano, że odpowiada on w głównej mierze za stan zdrowia każdego człowieka. Zdrowie przestało być rozumiane jako brak choroby, zaś do właściwego funkcjonowania nie wystarcza wyłącznie sprawność fizyczna, ale przede wszystkim niezbędny jest dobry stan psychiczny. Określenie Zdrowy Człowiek obejmuje kilka aspektów naszego funkcjonowania, w tym aspekt emocjonalny, umysłowy, społeczny i duchowy. Jesteśmy zdrowi, gdy nasze ogólne samopoczucie jest dobre i nic nam nie dolega. Bardzo ważna jest codzienna profilaktyka. Nasz stan zdrowia w ogromnym stopniu zależy od nas samych.

Zdrowy styl życia opiera się na 5 podstawowych zasadach, których przestrzeganie gwarantuje lepszą jakość życia i poprawę samopoczucia. Należą do nich:

  • Świadome odżywianie. Wiedza, jaka żywność jest dla mnie korzystna lub niekorzystna.
  • Wybieranie zdrowej żywności. Wiedza na temat żywności, świadomy wybór produktów o korzystnym wpływie na nasze zdrowie.
  • Zmiana nastawienia psychicznego. Rozumienie siebie i praca nas sobą, pozytywne nastawienie do siebie i świata.
  • Regularne ćwiczenia fizyczne oraz ćwiczenia relaksacyjne. Prowadzą do poprawy stanu fizycznego, ale również redukują stres.
  • Dbanie o właściwą ilość snu. Sen pozwala odpocząć ciału i mózgowi zalewanemu zewsząd bodźcami, ale również innym narządom stale pracującym.

Zdrowy Styl Życia to długotrwały proces, który zaczyna się wewnątrz ? od naszej decyzji i potrzeby zmiany swojego życia na lepsze. Warto się go podjąć i małymi krokami eliminować zachowania, które są dla Ciebie szkodliwe, aby zachować zdrowie i poczucie szczęścia.Rehabilitacja i aktywność ruchowa

Centrum Promocji Zdrowia posiada nowoczesną bazę do przeprowadzenia zabiegów fizykoterapeutycznych i kinezyterapeutycznych.

Fizjoterapia, wykorzystująca urządzenia medyczne, wytwarzające pola magnetyczne, ultradźwięki, lasery, uzupełnia procesy rehabilitacji pourazowej. Metoda ta sprawdza się przede wszystkim u osób, którym brakuje aktywności fizycznej oraz u tych, które doświadczyły urazów lub cierpią na choroby cywilizacyjne.

W Programach Profilaktyki Zdrowia wykorzystujemy przede wszystkim Kinezyterapię, czyli gimnastykę leczniczą, zwaną także rehabilitacją ruchową.

Za jej pomocą można leczyć nie tylko schorzenia układu ruchu, ale także choroby serca, choroby układu pokarmowego, nerwowego, a nawet moczowo-płciowego. Kinezyterapia pomaga także przy bólach, otyłości, dyskopatiach, zanikach mięśniowych, wadach postawy i niedowładzie kończyn.

Zapewniamy szczegółową oraz precyzyjną diagnostykę i kompleksową rehabilitację.

W okresie wiosenno-jesiennym zapraszamy również naszych gości i kursantów na spacer po Rezerwacie Stawy Raszyńskie w asyście naszego trenera nordic walking.ul. Droga Hrabska 50 05-090 Raszyn


Centrum Promocji Zdrowia Falenty

ul. Droga Hrabska
50 05-090  Falenty k/Warszawy

Doradca Klienta
tel. kom: 603 605 608

Konferencje – Szkolenia – Imprezy Okolicznościowe
Konferencje@CentrumFalenty.pl

Warsztaty – Turnusy
Kontakt@CentrumFalenty.pl

Skontaktuj sie z nami

Wiadomość z formularza kontaktowego